Pumptruck

Na jeleniogórskim Zabobrzu, nieopodal Galerii Sudeckiej i Sklepu Leroy Merlin powstaje Pumptruck- czyli specjalnie przygotowany niewielki tor łączący jazdę głównie rowerem jak i wszechstronny trening. Z pumptracka już wkrótce będą mogli korzystać również miłośnicy jazdy na rolkach, deskorolce czy hulajnodze.

Otwarcie ofert na wykonanie ten inwestycji odbyło się w pod koniec lutego 2018 roku. Najniższą kwotę czyli prawie 1 milion 300 tysięcy zaproponowała firma PHU Kama z Mysłakowic. Po sprawdzeniu oferenta Władze Jeleniej Góry w marcu podpisały umowę na budowę wspomnianego wcześniej pumptrucka. Jak zapewnia Zastępca Prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak zakres robót polega na budowie placu składającego się z dwóch torów rowerowych- tor dla dzieci i początkujących (mini pump) i tor dla zaawansowanych (flow track) oraz z placu do wypoczynku, ścieżki rekreacyjnej, oświetlenia, monitoringu i nasadzeń zieleni. Dodatkowo wykonawca będzie musiał wybudować ścieżkę rowerową stanowiącą łącznik komunikacyjny, ze ścieżką rowerową przy ulicy Kilara.

Dodatkowo na terenie Pumptracka powstanie plac do wypoczynku , wiata rowerowa, ławki z oparciem, oraz stojaki na rowery. Miejsce ma być oświetlone oraz monitorowane.

Termin zakończenia prac to druga połowa listopada tego roku. Patrząc na postęp prac jestem niemal pewny, że zostanie on na pewno dotrzymany- dodaje zastępca Prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, który podkreśla, że jest to obiekt, o który od dłuższego czasu prosili mieszkańcy Jeleniej Góry.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 i jest on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Projekt nr: RPDS.04.04.03-IZ.00-02-193/16 – ZIT AJ; program operacyjny: RPO WD 2014-2020; Oś priorytetowa: 4 Środowisko i zasoby, Działanie: Ochrona i udostępnianie zasobów przyrodniczych; Poddziałanie: Ochrona i udostępnianie zasobów przyrodniczych – ZIT AJ