Single track

Single tracki już wkrótce w Sobieszowie! 11 czerwca w siedzibie Term Cieplickich w obecności wicemistrzyni olimpijskiej Mai Włoszczowskiej, naczelnika wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Tomasza Kowalczyka zastępca Prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak podpisał umowę na budowę tras pieszo-rowerowych w Sobieszowie z firmą Arek Bike Camp reprezentowaną przez Arkadiusza Perina.

W sumie projekt przewiduje budowę blisko 70 kilometrów tras pieszo-rowerowych tak zwanych single tracków w Jeleniej Górze-Sobieszowie. Partnerami projektu są również gminy sąsiadujące z naszym miastem czyli Piechowice i Podgórzyn. Dodatkowo udało się do projektu zaprosić dwa Nadleśnictwa – Śnieżka i Szklarska Poręba oraz Karkonoski Park Narodowy.

Będzie to z całą pewnością najciekawsza trasa rowerowa w Polsce- przekonuje Jerzy Łużniak- zastępca Prezydenta Jeleniej Góry. Trzymam kciuki, żeby nam się to udało bo, okres nie jest długi- zakończenie prac przewidziano na 19 lutego 2019 roku. Jako, że jest to zadanie dofinansowane ze środków unijnych wykonawca musi tego terminu przestrzegać- dodaje zastępca Prezydenta.

Miasto Jelenia Góra ma realizację w granicach 25 % projektu , 25 % gmina Piechowice, a Gmina Podgórzyn 50 % ze względu na największą koncentrację tych tras.

Maja Włoszczowska obecna na konferencji prasowej w Termach Cieplickich nie ukrywa swojego zadowolenia i dodaje, że była w wielu miejscach gdzie funkcjonują single tracki ale nigdzie nie ma aż takiej ilości jaka powstanie na styku trzech gmin. Mam nadzieję, że będą to zróżnicowane trasy pod względem trudności dzięki czemu będzie to tak zwana mekka dla rowerzystów- dodaje wicemistrzyni Olimpijska Maja Włoszczowska.

Musimy się bardzo sprężyć- dodaje Arkadiusz Perin z firmy Arek Bike Camp. Teren tych tras jest bardzo urozmaicony a najwyższy punkt bodajże przebiega na wysokości 700 metrów npm, więc chcemy zacząć od tych najwyższych partii żeby nas nie dopadł szybko śnieg. Planujemy ponad 10 kilometrów miesięcznie wykonać w zależności jakiego rodzaju trasy się podejmiemy- dodaje główny wykonawca tego zadania

Wartość zadania dla trzech gmin wyniósł blisko 3 miliony złotych z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło 85 %